reklama

reklama

reklama

Aktualności - Siemiatycze
15 września 2014 23:47

Siemiatycze - Uciążliwe remonty

Trwa remont mostku na Mahomecie. Zamknięty jest przejazd w stronę Tołwina. Objazdy prowadzą ul. Plażową. Pomijamy skargi kierowców na złe oznakowanie objazdu, ale też niestety mieszkańcy ul. Plażowej skarżą się na zbytnią prędkość aut i tonaż samochodów:

Aktualności - Siemiatycze
11 września 2014 23:11

Siemiatycze - Nowe boisko

Rozpoczęła się przebudowa boiska o wymiarach 22 x 44 metry przy Zespole Szkól z Oddziałami Integracyjnymi przy ulicy Andersa. Na dotychczas użytkowanym asfaltowym boisku położona zostanie dodatkowa 4-centymetrowa warstwa bitumiczna, a na nią kolejna warstwa poliuretanowa.

Aktualności - Siemiatycze
10 września 2014 23:53

Siemiatycze - Budowa biogazowni

Na terenie oczyszczalni ścieków przy ulicy Kościuszki trwa budowa biogazowni. Dzięki tej inwestycji uciążliwość odorowa ma być znacznie mniejsza.

Aktualności - Siemiatycze
02 września 2014 22:49

Wyświęcenie cerkwi w Słochach Annopolskich

Przywiezieniem relikwii Krzyża Pańskiego i świętej Marii Magdaleny, w asyście mnichów z atoskiego monasteru Simonopetra w Grecji, rozpoczęły się rankiem 20 sierpnia uroczystości w cerkwi w Słochach Annopolskich (gm. Siemiatycze).

Aktualności - Siemiatycze
01 września 2014 22:35

Siemiatycze - Skwer Józefa Charytona

Prawdopodobnie jesienią w ramach budżetu obywatelskiego przebudowany zostanie plac przed blokiem przy ulicy 11 Listopada 35. W tym miejscu ma powstać skwer poświęcony siemiatyckiemu malarzowi, Józefowi Charytonowi. Z inicjatywą stworzenia skweru wyszedł Marcin Korniluk, a władze przychyliły się do tegoż pomysłu.

Aktualności - Siemiatycze
26 sierpnia 2014 23:16

Siemiatycze - Wkrótce ruszy budowa bloku?

Wiosną tego roku miasto w użytkowanie wieczyste na okres 99 lat przeznaczyło nieruchomość o powierzchni około 4 tys. metrów kwadratowych przy ulicy Wysokiej – pod budownictwo wielorodzinne. Zainteresowaną realizacją tej inwestycji okazała się spółka „MD Investments” z Łosic. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa pierwszego z bloków. Zainteresowanie nowymi mieszkaniami jest duże.

Aktualności - Siemiatycze
26 sierpnia 2014 23:12

Siemiatycze - Mistrzostwa świata w wędkarstwie

17-letni Grzegorz Kochański z Siemiatycz, z pasji wędkarz, zrzeszony w białostockim Okręgu PZW, reprezentował niedawno nasz kraj na drużynowych Mistrzostwach Świata w Wędkarstwie Spławikowym w Assnen w Holandii.

Aktualności - Siemiatycze
14 sierpnia 2014 21:34

Wyniki matur

W powiecie siemiatyckim spośród 339 zdających maturzystów we wszystkich typach szkół, świadectwo dojrzałości otrzymało 208. W powiecie bielskim na 443 zdających, sukcesem mogło się pochwalić 258 absolwentów. W Ciechanowcu egzamin maturalny zdało 77 osób spośród 106 wszystkich zdających.

Aktualności - Siemiatycze
13 sierpnia 2014 13:11

Siemiatycze - Kanalizacja deszczowa

Po majowym gradobiciu, ulewie i związanymi z tym podtopieniami posesji zaczęto głośno mówić o konieczności remontu kanalizacji deszczowej w ulicach: Kasztanowej, Obrońców Wizny i Bohaterów Lenino. Burmistrz obiecywał załatwienie sprawy do końca czerwca. Potem temat pojawił się na sesji absolutoryjnej w czerwcu, na której zmianami budżetowymi zabezpieczono 50 tysięcy na to zadanie.

Aktualności - Siemiatycze
01 sierpnia 2014 15:50

Siemiatycze - Wymiana latarni

Do końca września na całym Placu Jana Pawła II pojawią się nowe, stylowe lampy oświetlenia ulicznego typu „pastorał warszawski”. Takie same w ubiegłym roku zamontowano na części ulicy Grodzieńskiej.

Strona 1 z 80

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

reklama

reklama

patronat

patronat

patronat

Do góry strony